Komfortowy dom – czym jest dla mnie.

20 września, 2020

 

Komfortowego domu nie myliłabym z domem idealnym. Każdy ma przecież chwile, gdy w domu nie ma wymienionych żarówek, śmieci się wysypują, czy też dziecięce zabawki plączą się pod nogami. Komfortowy dom zatem to taki, w którym, gdy do niego wchodzimy możemy odetchnąć, poczuć spokój, zrelaksować się i po prostu być sobą. Dla mnie prawdziwy dom to takie miejsce, do którego chcę wracać nawet z najpiękniejszych podróży.

Aby stworzyć prawdziwy dom trzeba być na to gotowym, gdyż bez chęci oddania się mu oraz poświęcenia uwagi i troski nigdy miejsce, w którym mieszkamy nie stanie się naszym prawdziwym domem. Dom to oczywiście przede wszystkim bliscy nam ludzie, ale też atmosfera jaką tworzymy w miejscu, w którym mieszkamy. Dopiero jeśli włożymy emocje w miejsce, w którym mieszkamy będzie ono mogło stać się miejscem, w którym zaznamy spokoju i szczęścia. Tylko jak stworzyć taki komfortowy dom?

Aby stworzyć dom, swoją osobistą przestrzeń trzeba dokonać tego w pierwszej kolejności w swoim sercu, myślach czy marzeniach. Prawdziwy dom wymaga poświęcenia uwagi, czasu i troski. Aby dawał nam poczucie spokoju i bezpiecznej przystani musimy mu oddać część siebie. Nasz dom potrzebuje naszej opieki, aby o niego zadbać. Dbanie o nasz dom może polegać na prostych czynnościach, takich jak zapalenie świeczek czy też postawienie na stole świeżych kwiatów, ułożenie pięknych poduszek, czy zapach świeżo upieczonego ciasta, ale też dbanie o jego funkcjonowanie. Zdarza wam się czasem upiec ciasto czy bułeczki tylko po to, aby w domu było czuć ten wspaniały zapach, który kojarzy się z przytulnością?

Wraz z naszym rozwojem osobistym zmieniają się nasze upodobania, czytamy inne książki, nosimy inne ubrania, otaczamy się nawet innymi ludźmi. Zmienia się nasze wyczucie stylu również w zakresie wnętrz. Jeśli przestrzenie, w których mieszkamy przestają do nas pasować, nie czujemy się w nich komfortowo, warto poszukać na nowo swojego stylu, tego co nam w duszy gra, aby znowu poczuć spokój i komfort w swoim domu.

Na moim przykładzie wiem, że odnalezienie swojego stylu nie jest łatwe, gdyż często podoba nam się wiele rzeczy, ale nie potrafimy powiedzieć, które pasują do nas najbardziej. Wtedy warto udać się po pomoc do osoby, która nam doradzi jak uczynić nasze wnętrza bardziej komfortowymi, aby dom, w którym mieszkamy mógł stać się naszym miejscem na ziemi, dopasowanym do nas i naszych potrzeb.

Rozpoczynając przygodę z designem znalazłam określenie mojego stylu, jest to przytulna nowoczesność. Zawiera on w sobie różne style w designie wnętrz, które łączę elementami nadającymi wnętrzom przytulności i ciepła, bo komfort dla mnie to spokój i poczucie szczęścia. Do tego dążę na co dzień dla siebie i moich klientów. A czym dla Ciebie jest komfortowy dom?